News‎ > ‎

2014 Little Athletics State Individual Championships

posted 23 Mar 2014, 19:32 by Race Walking SA - SARWC

SARWC members highlighted in Red

U10 Boys 1100m Walk

Final

G. Liam Killick ED 6:43.3

S. Ryan Rivett ED 6:50.3

B. Hudson Knox TTG 7:09.2

4. Max Michalanney FW 7:25.1

5. Jacob Bos TTG 7:25.4

6. Johnathon Martini TTG 8:16.1

7. Aaron Smart En 8:16.6

8. Sebastian Rapuano GG 8:16.9

9. Rory Hart SD 8:20.8

10. Mitchell Jones IF 8:32.4

11. James Ellis En 10:53.0

Hayden Fortington Wv Disq

Darcy Dawber SE Disq

Aiden Paul GG Disq

Tom Nagel Wv Disq

 

U10 Girls 1100m Walk

Final

G. Victoria Upton SD 6:44.4

S. Mia Wilks ED 6:58.6

B. Aleesha Vidler N 7:03.9

4. Emma Bruce SH 7:24.6

5. Tahlia Leathart ED 7:24.9

6. Eloise Sulicich SD 7:27.5

7. Jacinta Speranza HD 7:37.5

8. Mackenzy Borgas TTG 7:39.8

9. Zara Gidman TTG 7:41.0

10. Madeleine Wallace N 7:42.4

11. Erin Carnegie-Brown SH 7:43.2

12. Shae Blackwood En 7:44.2

13. Kaitlin Bryant SC 7:47.5

14. Taya Mudie RE 7:54.0

15. Renee Wilson Wv 8:54.4

Zoe Benedictson Wv Disq

U11 Boys 1100m Walk

Final

G. Joe Cross ED 5:38.9

S. Corey Brougham SD 6:45.6

B. Noah Goldie ED 6:54.4

4. Jack Gillingham GG 7:01.0

5. Damon Wilkinson GG 7:21.6

6. Jamison Sneath MtG 7:22.2

7. Matao Bonney-Smith TC 7:24.1

8. Julian Rayner MD 7:24.4

9. Shay Linke BV 7:32.2

10. Nicholas O'Connor Why 7:53.3

U11 Girls 1100m Walk

Final

G. Olivia Sandery ED 6:24.4

S. Zoe Gidman TTG 6:38.6

B. Sophie Kameniar ED 6:44.7

4. Ella Stachowiak AE 7:24.1

5. Erica Williams SD 7:34.0

6. Alishia Thomas Why 7:40.3

Abigial George G Disq

U12 Boys 1500m Walk

Final

G. Antonio Lo Iacono TTG 9:59.0

S. Nathaniel Erlandsen MD 11:36.3

Thomas Michalanney FW Disq

U12 Girls 1500m Walk

Final

G. Chloe Upton SD 8:34.0

S. Hayley Goode GG 8:42.1

B. Rachel Kameniar ED 9:01.6

4. Brooke Nangle IF 9:16.6

U13 Boys 1500m Walk

Final

G. Jayden Goode GG 7:48.9

S. Lachlan Williams SC 9:15.0

B. Keenan O'Malley H 9:16.0

U13 Girls 1500m Walk

Final

G. Bethany Cross ED 7:42.7

S. Ayeisha Wallace N 8:41.7

B. Ainsleigh Howard ED 9:22.7

4. Lucy Griffith AE 9:38.3

5. Amber Phillips- IF 9:51.1

Nicolina Demaria MD DNF

U14 Boys 1500m Walk

Final

G. Alix Harlington SE 7:00.6

S. Jake Vidler N 7:17.3

B. Nicholas Dallimore SD 8:56.7

4. Ryan Bland SE 9:20.1

5. Shaun Jackson MD 10:02.9

U14 Girls 1500m Walk

Final

G. Jessica Hahn BV 8:27.3

S. Shantelle Laube G 10:08.6

B. Florence Simpson SE 10:09.2

U15 Girls 1500m Walk

Final

G. Anna Cross ED 7:10.3

S. Neve Goodrem MD 8:04.4

B. Chantelle Nicolaides F 9:13.9

U16 Boys 1500m Walk

Final

G. Bradley Samarcq SH 8:52.1

S. Michael Nicolaides F 9:25.0

U16 Girls 1500m Walk

Final

G. Erin Dallimore SD 8:19.5

U17 Boys 1500m Walk

Final

G. Ryan Green MtG 7:25.4

S. Benjamin Slimming ED 7:33.5

B. Aidan Lampe BV 9:15.7

U17 Girls 1500m Walk

Final

G. Samantha Findlay RE 8:00.7

S. Rebecca Burat MB 9:32.0

B. Adelena Sanders IF 10:08.3