News‎ > ‎

Little Athletics – State Championships – 23rd and 24th March 2013

posted 24 Mar 2013, 21:31 by Race Walking SA - SARWC

Little Athletics – State Championships – 23rd and 24th March 2013

 

Red = SA Walkers Club Members 2012

 

U10 Boys 1100m Walk

G. Joe Cross ED 6:19.2

S. Jared Gilliam SE 7:18.5

B. Luke Chalmers TTG 7:24.5

4. Jack Gillingham GG 7:32.8

5. Dylan Matthews S 7:35.5

6. Noah Goldie ED 7:59.2

7. Aled Phillips-Johns FW 8:01.8

Luca Barei M Disq

Matao Bonney-Smith TC Disq

 

U10 Girls 1100m Walk

G. Zoe Gidman TTG 7:09.0

S. Sophie Kameniar ED 7:13.0

B. Tess Jantke En 7:15.8

4. Claire Quigley SC 7:31.5

5. Emma Cotgrove SE 7:31.7

6. Georgia Potter RE 7:38.9

7. Zosia Roomes SE 7:55.3

8. Tahlia Seymour TTG 8:01.2

9. Jordan Bowden RE 8:05.2

10. Teagan Powell Wv 8:17.3

Caitlin Watson TTG Disq

Sophie Barr TTG Disq

Ella Stachowiak AE Disq

Kalyca Robinson TC Disq

 

U11 Boys 1100m Walk

G. Divan Verdoorn Why 6:22.9

S. Thomas Michalanney FW 6:30.1

B. Antonio Lo Iacono TTG 6:34.2

4. Blake Favretto ED 7:04.3

5. Jasper Clark AE 7:05.7

6. Jake Tatarelli M 7:12.5

7. Nathaniel Erlandsen MD 7:16.7
 

U11 Girls 1100m Walk

G. Chloe Upton SD 6:19.1

S. Rachel Kameniar ED 6:21.9

B. Charlotte Peck M 6:41.9

4. Hayley Goode GG 6:45.1

5. Brooke Nangle IF 6:50.3

6. Kayla Hooker TC 8:29.1

 

U12 Boys 1500m Walk

G. Jayden Goode GG 8:15.3

S. Ryan Lucas ED 9:01.9

B. Tristan Camilleri SD 9:34.9

4. Keenan O'Malley H 9:50.7

 

U12 Girls 1500m Walk

G. Bethany Cross ED 7:52.6

S. Riona Tyler-Dowd SD 8:06.8

B. Ayeisha Wallace N 9:09.8

4. Elizabeth Hartley SD 9:24.8

5. Quillen Economou Wv 9:45.6

6. Ainsleigh Howard ED 10:22.5

7. Victoria Lidstone SH 10:57.2

8. Sarah Simmonds Why 11:54.4

 

U13 Boys 1500m Walk

G. Alix Harlington SE 7:32.8

S. Jake Vidler N 8:04.8

B. Nicholas Dallimore SD 8:18.1

4. Ryan Bland SE 9:24.1

5. Jackson Millington RE 9:30.8

6. Jayden Watson TTG 10:27.4

7. Shaun Jackson MD 10:37.4

8. Patrick Gayen ED 10:38.6
 

U13 Girls 1500m Walk

G. Rhiana Hooker G 8:34.4

S. Chelsie Dawber SE 8:38.3

B. Jessica Hahn BV 8:52.6

4. Kelsey Lynch SE 9:10.8

5. Shae McDonald N 9:25.5

6. Hannah Garnish S 10:06.6

 

U14 Boys 1500m Walk

G. Estevan Verdoorn Why 8:47.2

S. Callum Peck M 10:30.0

B. Benjamin Hubbert S 10:34.4

 

U14 Girls 1500m Walk

G. Anna Cross ED 7:01.1

S. Neve Goodrem MD 8:29.5

B. Chantelle Nicolaides F 9:08.2

4. Schlindalee Boothby S 9:24.3

 

U15 Boys 1500m Walk

G. James Birt S 8:25.1

G. Michael Nicolaides F 8:25.1

B. Bradley Samarcq SH 9:32.2

 

U15 Girls 1500m Walk

G. Erin Dallimore SD 8:34.3

 

U16 Boys 1500m Walk

G. Benjamin Slimming ED 7:29.0

S. Ryan Green MtG 8:09.0

 

U16 Girls 1500m Walk

G. Rebecca Burat MB 8:57.3

S. Chelsea Brown En 9:00.9

B. Zoe Lynch SE 9:41.8

4. Adelena Sanders IF 9:55.2
 

U17 Boys 1500m Walk

G. Lachlan Tyler-Dowd SD 8:03.7

S. Luke Hall SE 10:21.8

B. Jack White En 10:37.8

 

U17 Girls 1500m Walk

G. Danielle Walsh MP 7:36.6

S. Sarah Hartley SD 8:50.3

B. Jessica Stephens SE 9:04.9

 

Comments