Club‎ > ‎Club Records and Awards‎ > ‎

2012 - Winter Awards

Event Type

 

Name

 

 

 

Point Scoring

 

 

Over 35 Men

 

Peter Crump

Over 35 Women

 

Gloria Holliday

Open Men

 

Kim Mottrom

Open Women

 

 

Under 20 Men

 

 

Under 20 Women

 

Amber Tuscharski

Under 18 Men

 

Lachlan Tyler-Dowd

Under 18 Women

 

Jemma Potezny

Under 16 Boys

 

Michael Nicolaides

Under 16 Girls

 

Julia Potezny

Under 14 Boys

 

Alix Harlington

Under 14 Girls

 

Anna Cross

Under 12 Boys

 

Joe Cross

Under 12 Girls

 

Riona Tyler-Dowd

 

 

 

King of the Mountain

 

King of the Mountain

Kim Mottrom

Queen of the Mountain

Jemma Potezny

Prince of the Mountain

Lachlan Tyler-Dowd

Princess of The Mountain

Julia Potezny

Sprite of The Mountain

Alix Harlington

Pixie of The Mountain

Anna Cross

Imp of the Mountain

Joe Cross

Nymph of The Mountain

Rhiannon Lovegrove

 

 

 

Special

 

 

Jack Webber Trophy 

Kim Mottrom

Knight & Campbell Shield

Megan Szirom

Rob McFadden Trophy

Julia Potezny

Club Rule Walker 

 

 

Most Improved

 

Troy Hooker

 

 

 

Club Championship 1

 

Open Men 15km

1

Kim Mottrom

 

2

Justin Hill

 

3

 

Open Women 15km

1

 

 

2

 

 

3

 

Over 35 Men 15km

1

Peter Crump

 

2

Bill Starr

 

3

Jim Hoare

Over 35 Women 15km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 20 Men 10Km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 20 Women 10Km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 18 Men 8km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 18 Women 8Km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 16 Boys 5km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 16 Girls 5km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 14 Boys 3km

1

Jacob Nipperess

 

2

 

 

3

 

Under 14 Girls 3km

1

Anna Cross

 

2

Bethany Cross

 

2

Rhiannon Lovegrove

 

3

 

Club Championship 2

 

Open Men 8km

1

Kim Mottrom

 

2

Justin Hill

 

3

 

Open Women 8km

1

Allegra Steele

 

2

 

 

3

 

Over 35 Men 8km

1

Peter Crump

 

2

Bill Starr

 

3

Jim Hoare

Over 35 Women 8km

1

Gloria Holliday

 

2

Barbara Cain

 

3

 

Under 20 Men 8km

1

 

 

2

 

 

3

 

Under 20 Women 8km

1

Amber Tuscharski

 

2

 

 

3

 

Under 18 Men 6km

1

Lachlan Tyler-Dowd

 

2

 

 

3

 

Under 18 Women 6km

1

Jemma Potezny

 

2

Danielle Walsh

 

3

 

Under 16 Boys 4km

1

Michael Nicolaides

 

2

Ryan Green

 

3

 

Under 16 Girls 4km

1

Julia Potezny

 

2

 

 

3

 

Under 14 Boys 2km

1

Alix Harlington

 

2

Joe Cross

 

3

 

Under 14 Girls 2km

1

Rhiannon Lovegrove

 

2

Rhiana Hooker

 

3

Ayeisha Wallace

 

 

 

Starr Awards

Consistent Improvement

Ayeisha Wallace

 

Determination

Jayden Goode

 

Persistence

Corey Harlington

 

Effort

Sarah Damin

 

 

 

U10 Participation

 

Summer Pelentsov

 

 

Riley Szirom

 

 

Mark Hooker

 

 

Ryan Hooker