Club‎ > ‎Club Records and Awards‎ > ‎

2015 - Winter Awards

Event Type Position Name Awarded
Point Scoring
Over 35 Men Peter Crump
Over 35 Women Ollie Adams
Open Men Justin Hill
Open Women Not Awarded
Under 20 Men Not Awarded
Under 20 Women Not Awarded
Under 18 Men Alix Harlington
Under 18 Women Anna Cross
Under 16 Boys Tristian Camilleri
Under 16 Girls Rhiannon Lovegrove
Under 14 Boys Joe Cross
Under 14 Girls Victoria Upton
Under 12 Boys Toby Wilks
Under 12 Girls  Kitarni Upton
King of the Mountain
King of the Mountain  Justin Hill
Queen of the Mountain Danielle Walsh
Prince of the Mountain Alix Harlington
Princess of The Mountain Rhiannon Lovegrove
Sprite of The Mountain Joe Cross
Pixie of The Mountain Victoria Upton
Imp of the Mountain Toby Wilks
Nymph of The Mountain Kitarni Upton
Special
Jack Webber Trophy   Justin Hill
Knight & Campbell Shield Justin Hill
Rob McFadden Trophy Sarah Damin
Club Rule Walker   Not Awarded
Most Improved  Danielle Walsh
Club Championship 1
Open Men 15km 1 Darren Bown
2 Justin Hill
3 Not Awarded
Open Women 15km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Over 35 Men 15km 1 Peter Crump
2 Bill Starr
3 James Hoare
Over 35 Women 15km 1 Ollie Adams
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 20 Men 10Km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 20 Women 10Km 1 Danielle Walsh
2 Samantha Findlay
3 Not Awarded
Under 18 Men 8km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 18 Women 8Km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 16 Boys 5km 1 Tristian Camilleri
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 16 Girls 5km 1 Rhiannon Lovegrove
2 Beth Cross
3 Not Awarded
Under 14 Boys 3km 1 Joe Cross
2 Adrain Upton
3 Not Awarded
Under 14 Girls 3km 1 Victoria Upton
2 Chloe Upton
3 Telisha Skein
Club Championship 2
Open Men 8km 1 Justin Hill
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Open Women 8km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Over 35 Men 8km 1 Darren Bown
2 Peter Crump
3 John Leydon
Over 35 Women 8km 1 Ollie Adams
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 20 Men 8km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 20 Women 8km 1 Samantha Findlay
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 18 Men 6km 1 Not Awarded
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 18 Women 6km 1 Anna Cross
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 16 Boys 4km 1 Jake Vidler
2 Jayden Goode
3 Not Awarded
Under 16 Girls 4km 1 Rhiannon Lovegrove
2 Beth Cross
3 Sarah Damin
Under 14 Boys 2km 1 Joe Cross
2 Not Awarded
3 Not Awarded
Under 14 Girls 2km 1 Mia Wilks
2 Maddy Wallace
2 Aleesha Vidler